Keď už máme vlasy umyté a poriadne hydratované, je len na nás, ako chceme pokračovať.

Máme na výber rôzne výrobky a rôzne techniky, ako výrobky dostať do vlasov a závisí od nášho vkusu a nálady, či bude našou prioritou objem, definícia, alebo necháme vlásky iba prirodzene vyschnúť bez ďalších úprav.

Po umytí môžeme použiť leave-in, mlieko, aktivátor na hydratáciu a ako ďalší krok použiť gél, penu na zafixovanie tvaru. Výrobky možno použiť na mokré a rovnako aj polosuché vlasy. Aby sme výrobky rovnomerne rozdistribuovali vo vlasoch, je dobré použiť techniku podľa vlastného výberu.

 

 

Po nanesení stylingových produktov, vlasov sa už nedotýkame, až pokým nevyschnú. Je na nás, či vlasy vysušíme iba voľne na vzduchu, alebo použijeme difuzér na najnižšom teplotnom stupni.

Keď sú vlasy úplné suché, vymačkáme – SOTC – scrunch out the crunch – z nich ochrannú krustu, ktorú vytvorili gél alebo pena. Vlasy zdola nahor pomaly stláčame buď rukami, alebo so saténovou šatkou, aby sme ich ochránili pred frizzom. Môžeme použiť kvapku oleja, aby sme zapečatili vlas. Keď sa krusta uvoľní, naše vlasy zostanú krásne mäkké a poddajné.