Ako sa vrátiť k prirodzeným vlasom alebo čo je to Curly Girl Metóda

Ak máme plné zuby nezdravých krepovitých vlasov, ktoré vyzerajú každý deň ako seno a nechce sa nám už venovať žehleniu alebo fúkaniu vlasov, ktoré sa aj napriek všetkým snahám začnú skrúcať do kučier vĺn, prišiel čas na vyskúšanie novej cesty a správnych rád na to, aby sme zistili, aké naše vlasy v skutočnosti vlastne sú a zamilovali sa do nich v ich prirodzenej podobe.

Keď Loraine Messey vydala v roku 2001 knihu The Curly Girl Handbook, zosumarizovala všetky pravidlá a postupy, ako sa starať o vlasy s textúrou, či už máme na mysli vlasy vlnité alebo kučeravé.  Curly Girl Metóda – v skratke CGM – je teda súbor pravidiel, ako sa o vlasy starať, umývať, sušiť či upravovať. CGM má základné pravidlá, ktoré sú na začiatku našej cesty veľmi dôležité, aby sme vlasom vrátili zdravie, pretože nezdravé vlasy nikdy nebudú pekné.

 

 

K týmto základným pravidlám potrebujeme na začiatku svojej cesty hlavne TRPEZLIVOSŤ a ČAS, pretože ako to tak zvykne byť, zázraky sa zvyčajne nedejú cez noc (ale niekedy áno laugh). Vlasy sa musia zbaviť všetkých nánosov za tie roky používania nevhodných prípravkov, ktoré ich zaťažujú, musia si zvyknúť na iné prípravky a iný spôsob starostlivosti, aby sa prejavila naplno ich krásna štruktúra.

Až postupne zistíme, aké sú naše vlasy vlastne kučeravé alebo vlnité smiley

 

V nasledujúcich kapitolách sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť na svojej ceste za krásnou hrivou smiley