Ako na krásne kučery? Čo potrebujem na začiatok ?

Ak sme sa rozhodli, že sa chceme vrátiť k svojim prirodzeným vlasom – vlnitým alebo kučeravým a tešiť sa z ich krásy, musíme byť TRPEZLIVÉ. Potrebujeme ČAS, aby sme zistili, čo je dobré pre naše konkrétne vlásky, pretože to, čo sedí influencerke, nemusí sedieť nám. Trpezlivo musíme počkať, kým sa naše vlasy zbavia built-upu, tzv. nánosov silikónov, ktoré sa nám nahromadili vo vlasoch používaním nesprávnych produktov a aby do vlasov začali prenikať živiny a voda. Vlasy na reštart potrebujú čas – doprajme im ho a nenechajme sa odradiť.

TRANSFORMÁCIA VYŽADUJE ČAS, NEVZDÁVAJME TO.

Podľa CGM je dôležitý FINAL WASH – čo je posledné umytie vlasov šampónom so sulfátmi, aby sme sa zbavili silikónov a následne už používame produkty bez silikónov. Týmto krokom by sme sa mali zbaviť sulfátov aj silikónov a od tohto momentu sledovať zložky na produktoch a dodržiavať zásady CGM.

 

Dôležité produkty na začiatok:

čistiaci šampón – používame príležitostne podľa potreby kúpiš tu

Low poo a/alebo Co wash – čo je vlastne umývanie vlasov jemným šampónom alebo kondicionérom špeciálne na to určeným kúpiš tu

hĺbkový kondicionér – používame ako masku, alebo podľa potreby kúpiš tu

kondicionér – klasicky po šampóne, pre lepší “slip”, vlasom dodá hydratáciu a pomôže nám s rozčesávaním kúpiš tu

stylingové produkty – gél, krém, pena kúpiš tu

 

Doplnkové produkty:

Olej na vlasy, leave in kúpiš tu

kefy, hrebene, masažéry kúpiš tu

difuzér na fúkanie vlasov fénom

saténové alebo hodvábne šatky, návliečky na vankúš, alebo obyčajná “buffka” na spanie

 

Skvelé typy ako prežiť prechodný čas nájdeš na rôznych stránkach, ktoré sa venujú CG metóde alebo na instagrame/facebooku. Zistíš tiež, aké je dôležité mať správny strih vlasov, pretože najčastejšie sú vlasy na povrchu najviac poškodené a tým pádom je dôležité ich zostrihať.

 

Každá z nás však musí vyskúšať sama, čo nám sedí na tých ktorých konkrétnych vláskoch, produkty, stylingové metódy – žiadna influencerka nemá vlasy presne také isté za tých istých podmienok :)